Anadolu Sigorta Çalışanları için İngilizce Dil Yeterlilik Sınavı
Bahçeşehir Proficiency Kursu

Anadolu Sigorta, mevcut çalışanlarının ve yeni işe alacağı personelin İngilizce dil yeterliliğini belirlemede Bahçeşehir Üniversitesi ile ortak çalışmaktadır.

Bu bağlamda, Bahçeşehir Proficiency sınavı Anadolu Sigorta işe alım ve terfi süreçlerinde İngilizce dil sınavı olarak kabul edilmektedir. Hatta sınav zaman zaman Bahçeşehir Üniversitesi kampüslerinde de yapılmaktadır.

Adaylar, önce Anadolu Sigorta tarafından yapılan online genel yetenek sınavına girerler. Uygun bulunan adaylar sürecin 2. aşaması olarak Bahçeşehir Üniversitesi‘nde, okulun kendi bünyesinde de İngilizce hazırlık atlama sınavı olarak yaptığı, Bahçeşehir İngilizce Yeterlilik (BAU Proficiency) sınavına girerler.

İngilizce Okuma, Yazma, Dinleme ve Konuşma becerilerini ölçen Bahçeşehir Üniversitesi İngilizce dil sınavından geçer not alan adaylar sonraki aşamaya geçerler. Burada da bireysel ve grup şeklinde yapılan uygulamalar ve yöneticiler ile mülakatlar yapılır.

TOEFL IBT sınavından 2 yıl öncesinde kadar 85 ve üstü almış adaylar, sınav belgelerini ibraz ettiklerinde İngilizce dil sınavında muaf olmaktadırlar.

 

TAVSİYE:

Bahçeşehir Proficiency sınavından geçer not almak yöntemini bilince TOEFL sınavında 85 almaktan çok daha kolaydır. Bu nedenle, dil yeterliliği olmayan adayların BAU Proficiency sınavını tercih etmelerini tavsiye ederiz.

 

BAU Proficiency Sınav İçeriği ve Sorular

Bahçeşehir İngilizce Dil Yeterlilik Kursu